Přihlásit

NEJSTE PŘIHLÁŠENI

Když se zaregistrujete a přihlásíte, získáte možnost komentovat, vkládat fotografie, nahlížet do katalogu fotoaparátů a objektivů a mnoho dalších výhod.

Inzerce Google

Náhodná fotografie
Nejvíce bodů tento týden
Nejvíce bodů tento měsíc
Poslední fotografie
Nejvíce komentářů

Aktuality na webu fotoklubu

Zde ukládáme informace o změnách na klubech

Nový fotografický časopis FOCUSmagazine

FOCUSmagazine

The brand new photographic magazine with Czech and Slovak photographers. Download it from here.

Vážení příznivci fotografie. Když jsme loni spojovali našich třináct fotografických klubů pod jedna křídla fotoklubu FOCUSCLUB.CZ, zjistili jsme, že počet registrovaných fotografů významně překračuje úroveň, se kterou jsme pracovali před třemi lety, kdy jsme naše hlavní kluby pro techniku CANON, NIKON, SONY, PENTAX, Leica, OLYMPUS, atd. zakládali.

FOCUSmagazineAsi jako všichni fotografové jsme dávno v minulosti hltali každé vydání Československé fotografie, studovali National Geographic, jehož každé číslo představovalo vrchol zpravodajské reportážní fotografie po roce 1989. Brali jsme jej do rukou a prohlíželi fotografie jednak skvěle pořízené, a ještě lépe vytištěné. Mezitím se u nás objevila celá řada zcela nových tištěných časopisů PhotoLife, PhotoArt, Digifoto, Fotografie Magazín, atd. atd. Doba se ale změnila, také díky ekonomické situaci ve světě a u nás.

Na sklonku loňského roku jsme začali pracovat na novém elektronickém časopisu o fotografii. S týmem lidí blízkých našim 13 fotoklubům jsme za extrémně krátkou dobu tuto myšlenku otiskli do elektronické podoby a vytvořili FOCUSmagazine.

PF 2012

Na světě je kalendář Leicy na rok 2012

Blíží se konec roku, a tak se s kalendáři doslova roztrhl pytel. Svou troškou do mlýna přispěla i Leica Camera AG společně s agenturou Magnum Photos, jejichž společné dílo se jmenuje „Minulost. Přítomnost. Budoucnost.“ Kalendář obsahuje šest černobílých a šest barevných fotografií, které byly pořízené fotoaparátem Leica řady M známými fotografy agentury Magnum.

Mezinárodní bienále ŽENA STRAKONICE 2011

Tradiční, zajímavá, mezinárodní... Podobných přívlastků bychom mohli o následující výstavě posbírat celou řadu, takže raději rovnou k věci: třinácté mezinárodní fotografické bienále ŽENA STRAKONICE otevře své brány již za několik dní. A to přesně v sobotu 3. prosince 2011 slavnostním zahájením v Rytířském sále strakonického hradu. V rámci vernisáže dojde k předání cen za nejlepší fotografie.

Od Leicy pod stromeček: objektiv Elmarit-S

Pod letošní vánoční stromeček nám Leica nadělí spoustu novinek: jednou z nejdůležitějších je přitom širokoúhlý objektiv Elmarit-S 30mm f/2.8 ASPH pro fotoaparáty řady S. kdo by měl v tuto chvíli zbystřit? Každý, kdo potřebuje fotografovat interiéry, architekturu nebo statickou krajinu, kdo musí často pracovat za zhoršených světelných podmínek – a kdo nesnese nebo si nemůže dovolit kompromisy v kvalitě.

Apple vydává software Aperture v3.2

Nová verze (pro cifršpióny: 3.2) software pro konverzi formátu RAW a management fotografií byla vydána společností Apple. Nejzásadnější změnou (jak ji alespoň prezentuje Apple) je úzká spolupráce s on-line úložištěm iCloud stejně jako s nejnovější verzí operačního systému iOS 5.

Adobe vydává aktualizace software

Pravidelné aktualizace software (v poslední době už i firmware) jsou čím dál větší nezbytností. Adobe nyní přichází s aktualizací programů Camera RAW 6.5 a Lightroom 3.5, které využívají především majitelé fotoaparátů Olympus E-P3, E-PL3 a E-PM1, Panasonic G3 a GF3, Sony NEX-C3 a SLT-A35 nebo Fujifilm F600 EXR. Aplikace jsou určené ke zpracování „syrových“ (raw) formátů.

Aktualizace firmware pro Leicy S-System

Leica přichází s novým firmwarem pro své aparáty řady S-System. Jde o verzi 1.0.1.8, přičemž do budoucna jím budou vybaveny i nové fotoaparáty řady S2 a S2-P. Kromě jiných vylepšení se aktualizace firmware týká nastavení autobracketingu nebo možnosti vlastního nastavení ovládání.

Leica umožňují propojit (dosud) nepropojitelné

Standard je standard. Jenomže co dělat, když těch standardů je tolik? A tak často máte kvalitní tělo, kvalitní sklo, ale protože jde o produkty dvou výrobců, stejně z nich kvalitní přístroj nesložíte. Leica si ale tento problém uvědomuje, a tak rozšiřuje systém Leica S a umožňuje používat i nové objektivy od jiných výrobců.

LEICA M9-P: nejmenší digitální zrcadlovka

Zavřete oko, přichází nejmenší jednooká digitální zrcadlovka na světě: LEICA M-9P. Vyznačuje se rozlišením 18 Mpix a safírovým (protože extrémně odolným, musí být řezáno diamantem) sklíčkem na LCD displeji. Ano, paměť vás neklame - to bylo již na LEICE M8.2, nyní jeho vlastnosti v horších světelných podmínkách vylepšuje nová antireflexní vrstva.

LEICA V-Lux 30: kompakt se superzoomem

„Kompakt s profesionálními parametry“ bylo slovní spojení, které marketingoví kouzelníci často používali, ale které zároveň zpravidla vyloudilo chápavý úsměv na rtech. Svět se ale mění... Širokoúhlý objektiv se 16násobným zvětšením (ekvivalent 24-384 mm) - zařízení podobných parametrů bylo dosud hájemstvím právě profesionálních a poloprofesionálních zrcadlovek, nyní si ovšem díky LEICE našlo cestu do světa kompaktů. Stalo se tak zásluhou fotoaparátu V-Lux 30.

Aktualizace firemware pro Leicu M8 a M9

Leica M9 řadí ještě vyšší rychlostní stupeň – s novou aktualizací firmware. Ta je orientována na zlepšení obrazové kvality při použití širokoúhlých objektivů. Zásluhou dodatečné kalibrace barev se podařilo snížit barevnou odchylku mezi středem a rohy fotografie. Nová úprava vynikne zvláště v mezních fotografických podmínkách.

Upgrade na Leicu M9-P z Leicy M9

Od 1. října 2011 budou mít majitelé Leicy M9 možnost „upgrade“ na verzi M9-P – aniž by ovšem byli nuceni zakoupit nový aparát. Leica totiž začne nabízet balíčky „Sapphire Glass“ a „Sapphire Glass + Top Cover“, s jejichž pomocí bude možné Leicu M9 obohatit právě o prvky M9-P.

Pouze pro registrované fotografy

Obsah nebo funkce, které chcete prohlížet a používat, jsou dostupné pouze registrovaným fotografům.

Pokud účet máte, můžete si zapomenuté heslo nechat znova poslat na e-mail, který jste použili při registraci.

Pokud účet u nás nemáte: registraci proveďte zde - je zdarma, je rychlá. Váš účet bude fungovat automaticky na všech klubech a zpřístupní vám další obsah:

  • budete moci získat detailní výsledky testů,
  • stáhnout si fotografie v RAW formátu,
  • uvidíte do Katalogu fotoaparátů, Katalogu objektivů,
  • budete moci diskutovat, kritizovat, ptát se v diskuzní konferenci,
  • vkládat fotografie do Galerie apod.

Provozujeme celkem 17 fotografických klubů podle značek, například CanonClub, NikonClub, SONYklub, PentaxClub atd. Viz horní černá lišta na těchto stránkách.

Jeden váš účet funguje na všechny kluby (kromě NikonClubu).

Každý klub má svůj obsah, svou činnost, akce a setkávání, ale některý obsah, recenze, testy a zprávy jsou společné a setkávají se právě ve FOCUSCLUBU.CZ.

Registrovaní členové se také mohou účastnit našich kurzů a workshopů a expedic pořádaných našimi kluby.

Pokud účet už máte přihlaste se zde.

Děkujeme, redakce.

O Focusclubu

Tak a je to tady. Spouštíme mateřský klub s názvem FOCUSCLUB fungující na doméně FOCUSCLUB.CZ.

Fotobazar pouze registrovaným

Na tomto místě se registrovaným a přihlášeným fotografům zobrazuje fotobazar.